صرافی غیرمتمرکز وینگ رایدرز در شبکه کاردانو راه‌اندازی شد

بالاخره صرافی غیرمتمرکز وینگ رایدرز (WingRiders) در شبکه کاردانو راه‌اندازی شد. این صرافی یکی از پروژه‌هایی بود که چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو از ماه‌ها قبل انتظار راه‌اندازی آن را می‌کشید. یکی از نکات هیجان انگیز این صرافی غیر متمرکز عرضه ۲ استیبل کاین مطرح تتر (USDT) و USDC بر روی شبکه کاردانو است.

بالاخره صرافی غیرمتمرکز وینگ رایدرز (WingRiders) در شبکه کاردانو راه‌اندازی شد. این صرافی یکی از پروژه‌هایی بود که چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو از ماه‌ها قبل انتظار راه‌اندازی آن را می‌کشید. یکی از نکات هیجان انگیز این صرافی غیر متمرکز عرضه ۲ استیبل کاین مطرح تتر (USDT) و USDC بر روی شبکه کاردانو است.

به نقل از کریپتوگلوب، صرافی غیرمتمرکز وینگ رایدرز دیروز در شبکه کاردانو راه‌اندازی شد. این دکس توسط وکیوم لبز (Vacuumlabs)، استارتاپ فعال در حوزه فین‌تک ساخته شده است. وکیوم لبز شرکت توسعه نرم‌افزار است که راه‌حل‌های پرداختی کاملا مدرنی را برای سایر شرکت‌ها و بانک‌ها توسعه می‌دهد. همچنین این شرکت آدالایت (Adalite)، محبوب‌ترین بکسک پول مبتنی بر وب شبکه کاردانو را ساخته است.

توسعه‌دهندگان وکیوم لبز در سال ۲۰۱۸ ساخت و توسعه پروژه آدالایت را آغاز کردند. ساخت این پروژه قرار بود طی چند روز انجام شود اما هفته‌ها به طول انجامید و سرانجام آدالایت، اولین بکسک پول کاردانو راه‌اندازی شد و از آن زمان جایگاه خود را به عنوان بهترین بکسک پول مبتنی بر وب شبکه کاردانو تثبیت کرده است.

موفقیت توسعه‌دهندگان وکیوم لبز در راه‌اندازی بکسک پول آدالایت باعث شد تا چارلز هاسکینسون، مدیرعامل شرکت IOG در تاریخ ۲۶ جنوری از شور و اشتیاق خود برای راه‌اندازی صرافی وینگ رایدرز در شبکه اصلی کاردانو صحبت کند.

صرافی وینگ رایدرز امکان مبادله، کسب درآمد با فراهم کردن نقدینگی و کسب سود با توکن حاکمیتی WR را برای کاربران خود فراهم کرده است. در نسخه اول لایت پیپر این صرافی غیرمتمرکز آمده است:

وینگ رایدرز صرافی غیرمتمرکزی مبتنی بر بازارساز خودکار است که در شبکه کاردانو و با استفاده از مدل eUTxO ساخته شده است. این پروژه توسط وکیوم لبز، یکی از معتبرترین توسعه‌دهندگان اکوسیستم کاردانو پشتیبانی می‌شود.

هدف وینگ رایدرز این است که با ادغام آسان با هر بکسک پول یا برنامه غیرمتمرکزی، به زیرساختی برای کل اکوسیستم کاردانو تبدیل شود. این صرافی از طریق بسیاری از پلتفرم‌ها و بکسک پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر و ترزور قابل دسترسی است. وینگ رایدرز کاملا غیرمتمرکز خواهد بود و از سواپ توکن‌های بومی شبکه کاردانو پشتیبانی خواهد کرد.

تیم توسعه وینگ رایدرز امروز در پست وبلاگی از همکاری خود با ساید چین میلکومدا (Milkomeda) و بکسک پول فلینت (Flint) و پیاده‌سازی ماشین مجازی اتریوم در این ساید چین خبر داد. پروتکل میلکومدا نخستین ساید چین (زنجیره جانبی) شبکه کاردانو است که امکان پرداخت کارمزد با wADA را فراهم آورده است.

پروژه میلکومدا توسط شرکت دی‌سی اسپارک (dcSpark) توسعه داده شده است و این امکان را فراهم می‌کند تا قراردادهای هوشمند سازگار با ماشین مجازی اتریم (EVM) از شبکه اصلی کاردانو اجرا شوند. علاوه بر این، این پروژه در آینده نوید تعامل بلاکچین کاردانو با سایر شبکه‌های لایه ۱ مانند سولانا را داده است.

خبر خوش برای طرفداران کاردانو این است که صرافی غیرمتمرکز وینگ رایدرز با این همکاری‌ها، ۲ استیبل کاین تتر (USDT) و USDC را به این شبکه آورده است. تصویر زیر، طبق گفته تیم توسعه اولین تراکنش استیبل کاین USDC در شبکه اصلی کاردانو است:

هدف صرافی وینگ رایدرز، تکمیل مهاجرت توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC20 به شبکه اصلی کاردانو است. این مهم با مشارکت با میلکومدا و فلینت و راه‌اندازی صرافی در شبکه کاردانو در دسترس خواهد بود. این بدان معناست که در آینده، فراهم کردن جفت توکن‌های رایج ERC20 در این صرافی آسان خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *