ارز دیجیتل Terra یا LUNA چیست؟ راهنمای خرید و بکسک پول ترا لونا

ارز دیجیتل Terra که با نام LUNA شناخته می‌شود، یکی از دو توکن پلتفرم ترا است که ساختار جالبی دارد. این ارز در صورت پیشرفت و مقبولیت استیبل کاین این پلتفرم (استیبل کاین‌های خانواده ترا) ارزشمندتر خواهد شد. ترا کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

ارز دیجیتل Terra یا LUNA چیست؟ راهنمای خرید و بکسک پول ترا لونا

ارز دیجیتل Terra که با نام LUNA شناخته می‌شود، یکی از دو توکن پلتفرم ترا است که ساختار جالبی دارد. این ارز در صورت پیشرفت و مقبولیت استیبل کاین این پلتفرم (استیبل کاین‌های خانواده ترا) ارزشمندتر خواهد شد. ترا کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

ارز دیجیتل Terra و LUNA

ارز دیجیتال Terra

پلتفرم ترا (Terra) شامل یک مجموعه استیبل کاین غیرمتمرکز است که می‌تواند زنجیره تأمین را به منظور تثبیت قیمت خود، گسترش داده یا محدود کند. ترا از نظر ساختار، از پول فیات برتر است؛ چون تحت پشتوانه غیرمتمرکز عمل می‌کند و خطر رخ دادن اشتباهات را از بین می‌برد. به علاوه، ارز دیجیتل ترا در ایجاد یک سیستم مالی غیرمتمرکز مشارکت می‌کند و تضمین می‌کند که رشد اقتصادی به صورت عادلانه و از طریق یک میکانیزم اجماع دموکراتیک، به جای یک سیستم سیاسی متشکل از نمایندگان منتخب، توزیع می‌شود.

ترا در چندین پلتفرم به عنوان ابزاری جهت معامله در زمان خرید محصولات و خدمات به کار گرفته خواهد شد.

ارزش این توکن با نسبتی مشخص در مقابل یک واحد پول فیات، مانند دالر آمریکا تعیین خواهد شد (به یک واحد فیات وابسته است).

توکن ذخیره در اکوسیستم ترا، به نام لونا (LUNA)، با یک عرضه مشخص تأمین می‌شود. پاداش تراکنش‌های ترا با توکن لونا (LUNA) پرداخت می‌شود و همین موضوع، استفاده از پروتکل ترا را ارزشمند می‌سازد. همان‌طور که مشخص است، ترا به دنبال تبدیل شدن به یک پول واقعی به صورت رمزارز است؛ نه اینکه فقط ارزی جهت معامله و ترید در صرافی‌ها باقی بماند.

معرفی ارز دیجیتل Terra

ترا یک پروژه بلاکچین برای تجارت الکترونیک است. این پروژه، استیبل کاین خود را برای پرداخت و کاهش کارمزد معاملات ایجاد کرده است. بخشی از کارمزد ذخیره‌شدۀ معاملات، در صندوق تثبیت‌کنندۀ این پروژه یا صندوق رمزارز دوم، یعنی LUNA، قرار خواهد گرفت. LUNA به عنوان ابزاری جهت ثابت نگه داشتن قیمت ارز دیجیتل Terra عمل می‌کند و کمک می‌کند که ترا یک استیبل کاین باقی بماند.

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد ارز دیجیتل Terra، نحوه طراحی توکن‌های آن است. مکانیزم دو توکنی این پروژه از دو توکن TERRA و LUNA تشکیل شده است.

ارزی که معمولاً با نام ارز دیجیتل Terra LUNA عنوان می‌شود و قیمت آن تغییر می‌کند، همان توکن لونا است، نه استیبل کاین خانواده ترا.

LUNA یک توکن پشتوانه یا ذخیره است. توکن LUNA ایجاد می‌گردد، اما توکن TERRA ترید می‌شود. مجموع عرضه LUNA ثابت است.

ویژگی‌های ارز دیجیتل Terra یا LUNA

همان‌طور که در بالا ذکر شد، ارز دیجیتل ترا دارای یک مکانیزم دوتوکنی است که شامل TERRA و LUNA می‌شود.

استیبل کاین TERRA

مجموعه استیبل کاین‌های ترا شامل TerraUSD ،TerraEUR ،TerraCNY ،TerraJPY ،TerraGBP ،TerraKRW و TerraSDR است که با ارزهای برتر جهانی مثل USD ،EUR ،CNY ،JPY ،GBP ،KRW و پول رایج صندوق بین‌المللی یعنی SDR پشتیبانی می‌شوند.

این امکان وجود دارد که این ارزها به صورت ترا با هم مبادله شوند. به طور مثال، نرخ مبادله TerraUSD با TerraKRW برابر با نرخ مبادله دالر آمریکا به وون (KRW، واحد پول کره جنوبی) است.

ارزش رمزارزها در خانواده ترا، یعنی TerraUSD ،TerraEUR ،TerraCNY ،TerraJPY ،TerraGBP ،TerraKRW و… با رأی‌گیری از ماینرها در مورد میزان ذخیرۀ تثبیت‌کننده، تعیین می‌شود.

تیم توسعه ترا، از الگوریتم‌هایی جهت تغییر میزان ذخیره پشتوانه برای استیبل کاین‌های خانواده ترا استفاده می‌کند. در عین حال، صندوق‌های ذخیره توکن LUNA نیز برای تثبیت قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توکن LUNA

  • LUNA قدرت بهره‌برداری کل شبکه ترا به حساب می‌آید.
  • LUNA عملکردی به عنوان تثبیت‌کننده قیمت استیبل کاین‌های ترا دارد.

توکن‌های ترا و لونا برای چه چیزی استفاده می‌شوند؟

کاربرد اصلی LUNA تثبیت قیمت استیبل کاین Terra است.

ارز دیجیتل Terra جهت پرداخت هزینه‌های کالاها و خدماتی که به وسیله پلتفرم‌های تجارت الکترونیک در اکوسیستم ترا ارائه می‌شوند، به‌کار می‌رود.

ارز دیجیتل ترا همچنین جهت پاداش‌دهی به استخراج‌کنندگانی که برای تثبیت قیمت کاین‌های خانوده ترا رأی می‌دهند، استفاده می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتل ترا

ارز دیجیتال Terra

هم‌بنیان‌گذار، Daniel Shin

بنیان‌گذار و مدیرعامل Ticket Monster، بزرگترین پلتفرم تجارت الکترونیک در کوریا. او همچنین از بنیان‌گذاران و مدیران Fast Track Asia است، که اپلیکیشن‌های مختلفی مثل Fast Five و FoodFly را منتشر کرده و به فروش رسانده است. وی در حوزه تجارت الکترونیک بسیار مشهور است و مدرک لیسانس هنر را از Wharton Undergrad دریافت کرده است.

هم‌بنیان‌گذار، Do Kwon

او همچنین بنیان‌گذار و اجراکنندۀ Anyfi بوده است. در Anyfi او طرح‌های مهمی را در زمینه شبکه و شبکه‌های توزیع‌شده ثبت و مدیریت کرده است. او قبلاً در مایکروسافت و اپل، به‌ عنوان مهندس نرم‌افزار، کار کرده است. او در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد فارغ‌التحصیل شده است.

مدیر تحقیقات مالی، Evan Kereiakes

او 7 سال سابقه کار در بانک فدرال رزرو نیویورک، به عنوان مدیر پورتفوی جاپانی برای صندوق‌های معاملات خارجی دارد. او قبلاً در خزانه‌داری آمریکا یک اقتصاددان بوده و با شورای اقتصادی کاخ سفید در ارتباط بوده است. وی در دانشگاه‌های Duke و Illinois در رشته مهندسی تحصیل کرده و مدرک MBA را نیز از دانشگاه شیکاگو گرفته است.

اهداف پروژه Terra

پلتفرم‌های تجارت الکترونیک آسیا، مجموعاً 45 میلیون کاربر و 25 میلیارد دالر کالا دارند. تصور کنید هنگامی که این پلتفرم‌ها در اکوسیستم ترا وارد شده و آن را روش پرداختی خود قرار دهند، چه اتفاقی رخ می‌‌دهد.

در این صورت، ما خریدهای سنگینی را هر روز مشاهده می‌کنیم و انجام مبادلات مالی بین پلتفرم‌ها شدیداً تسهیل خواهد شد. همچنین ارزش توکن LUNA نیز بالا خواهد رفت. این موضوع می‌تواند در آینده به واقعیت تبدیل شود. برای به وقوع پیوستن آن، ارز دیجیتل Terra باید برتری خود را ثابت کند و توسط جامعه، از جمله پلتفرم‌های تجارت الکترونیک و کاربران آنها، پذیرفته شود.

ارز دیجیتال Terra

کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال Terra

کیف پول‌های مختلفی از ارز دیجیتال ترا (LUNA) پشتیبانی می‌کنند. از بین این کیف پول‌ها می‌توان به بکسک نرم‌افزاری مثل کوینومی و همچنین بکسک  سخت‌افزاری مثل لجر، ترزور و کیپ‌کی اشاره کرد.

بکسک کوینومی یکی از مشهورترین بکسک هایی است که ارز دیجیتل Terra را پشتیبانی می‌کند. این بکسک  پول به دلیل داشتن امنیت بالا و رابط کاربری ساده، حتی برای کاربران مبتدی، مشهور است. اپلیکیشن بکسک  پول کوینومی را می‌توان روی تلفن همراه نصب و استفاده کرد. همچنین این بکسک  نسخه دسکتاپ نیز دارد.

برای تریدرها یا هولدکنندگانی که مقدار قابل‌توجهی ارزهای دیجیتل دارند، مسلماً بکسک های سخت‌افزاری گزینۀ امن‌تری خواهند بود. این والت‌ها به صورت فیزیکی در دسترس‌اند و خطر بسیار پایین‌تری از نظر بروز هر گونه مشکل یا از دست رفتن ارزهای دیجیتل دارند. مشهورترین بکسک  پول‌های سخت‌افزاری، سه برند لجر، ترزور و کیپ کی هستند که کاربران با توجه به ویژگی‌های مختلف آنها، می‌توانند مدل مناسب خود را برای استفاده برگزینند.

قیمت ارز دیجیتل Terra

همان‌طور که گفتیم، جدای از استیبل کاین‌های خانواده ترا، توکن LUNA با بیشتر شدن کاربران این اکوسیستم، ارزشمندتر خواهد شد. بالاترین سطحی که تاکنون قیمت ارز دیجیتل ترا با علامت اختصاری LUNA به آن دست پیدا کرده است، 1.81 دالر بوده است. قیمت ارز دیجیتل Terra یا لونا در 20 سپتمبر 2019 در یک رشد بزرگ، به این قیمت رسیده بود. در مجموع 997.92 واحد لونا عرضه خواهد شد. همچنین از بین استیبل کاین‌های ترا، TerraKRW که با حروف اختصاری KRT شناخته می‌شود، از بقیه پرکاربردتر بوده است. قیمت TerraKRW نسبتا باثبات بوده و در زمان نگارش مقاله رتبه بهتری نسبت به بقیه استیبل کاین‌های این مجموعه دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *