لوکل بیت کاینز (LocalBitcoins) چیست؟

لوکل بیت کاینز (LocalBitcoins) یک شرکت استارت آپی است که در هلسینکی در فنلاند قرار دارد. خدمات آن شامل تسهیل معاملات بیت کاین بدون در نظر گرفتن واحد پول محلی می‌باشد. کاربران تبلیغات خود را در وبسایت قرار می‌دهند و در آنجا می‌توانند نرخ خود را برای خرید و یا فروش بیت کاین تعیین کنند. سایر کاربران این آگهی ها را می‌بینند و اگر مایل باشند می‌توانند ملاقاتی را با شخص فروشنده برای خرید بیت کاین با پول نقد یا پرداخت آن بصورت آنلاین از طریق بانک، ترتیب دهند. لوکل بیت کاینز دارای یک فضایی جهت امتیازدهی و همچنین مکانیزمی جهت بازخورد برای کاربران می‌باشد و همچنین شامل خدمات سپرده گذاری و پیگیری مشکلات است. از ماه دسمبر سال ۲۰۱۳، لوکل بیت کاینز دارای حدود ۱۱۰،۰۰۰ معامله‌گر فعال با حجم معاملات ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ بیت کاین در روز می‌باشد.

تاریخچه

 

لوکل بیت کاینز در جنوری  سال ۲۰۱۲ توسط Jeremias Kangas تاسیس شد. او تا پایان سال ۲۰۱۲ یک سیستم سپرده گذاری را پیاده سازی کرد. درامد زایی شرکت از اوایل سال ۲۰۱۳ آغاز شد.

 

در ماه آپریل سال ۲۰۱۴ این شرکت اعلام کرد که قصد دارد تا دستگاه های خودپرداز ارزان قیمتی برای بیت کاین تولید کند. در همان ماه، لوکل بیت کاینز از نقص امنیتی رنج می‌برد بعنوان مثال ۳۰ بیت کاین به ارزش ۱۵ هزار دالر در آن زمان از کاربرانش دزدیده شد.

 

در دسمبر ۲۰۱۴ اداره نظارت مالی فدرال آلمان با لوکال بیت کاینز در مورد مسائل مربوط به صدور مجوز تماس گرفت و از لوکل بیت کاینز خواست تا فعالیت خود را در آلمان متوقف کند. لوکل بیت کاینز در پاسخ گفت:

در حال حاضر حدود ۸۰۰۰ کاربر فعال از آلمان در حال استفاده از خدمات لوکال بیت کوینز هستند.

در فبروری ۲۰۱۴ دو فرد از فلوریدا متهم به نقض قوانین پولشویی با استفاده از لوکل بیت کاینز بودند. در آپریل  ۲۰۱۶ دو فرد دیگر از لوئیزیانا در آمریکا (که یک معاون سابق و پسرش بودند) مجرم شناخته شده و مجبور به پرداخت پول از طریق یک طرح مالی به جز پرداخت بیت کاین شدند. آنها از لوکل بیت کاینز برای تبلیغ خدماتشان استفاده می‌کردند.

 

در آگست ۲۰۱۶ لوکل بیت کاینز اعلام کرد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از ۲۴۹ کشور مختلف در حال استفاده از پلتفرم لوکل بیت کاینز هستند و حجم تراکنش ها در هفته ۱۴ میلیون دالر بود.

 

در سپتمبر ۲۰۱۶ پس از اینکه وزارت مالی روسیه استفاده از بیت کاین را جرم دانست دسترسی به لوکل بیت کاینز از این کشور توسط Roskomnadzor مسدود شد که در این راستا لوکل بیت کاینز دستورالعملی برای کاربران در مورد چگونگی دور زدن محدودیت دسترسی ارسال کرد.

 

در سپتمبر ۲۰۱۷ لوکل بیت کاینز اعلام کرد که برای کاربران “Bcash Holding” را پشتیبانی می‌کند اما از کاربرانی که بیت کاین هایشان را در زمان فورک بیت کاین نگه می‌دارند پشتیبانی نخواهد کرد.

 

در ۷ دسمبر ۲۰۱۷ ثبت نام کاربران جدید متوقف شد و علت آن در نظر گرفتن ترافک سایت بود.

مرور کلی

این وبسایت خدماتی را برای مبادله بیت کاین بین کاربران تسهیل میکند که از طریق آن هر شخص با شخص دیگری می‌تواند بیت کاین مبادله کند. همچنین این سایت برای افرادی که گاها مبادله‌ای انجام می‌دهند حریم خصوصی قائل است. عملکرد این سایت به گونه‌ای است که از سیستم سپرده استفاده می‌کند و انتقال بیت کاین پس از دریافت وجه در حساب فروشندگان صورت می‌گیرد.

آموزش ثبت نام در لوکل بیت کاین

ثبت نام و وارد شدن به حساب کاربری در وب سایت لوکل بیت کاین بسیار ساده است. کافی است تا با استفاده از یک آدرس ایمیل ثبت نام کنید.

اما زمانی که شما در این سایت ثبت نام کردید، به این معنا نیست که می‌توانید از تمامی قابلیت‌های سایت لوکل بیت کاین استفاده کنید، بلکه برای استفاده کامل از خدمات سایت می‌بایست احراز هویت کنید، بعنوان مثال برای قرار دادن آگهی در سایت باید حتما احراز هویت شده باشید که این احراز هویت برای هر کشوری متفاوت است.

برای احراز هویت ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام اولیه، صفحه تکمیل پروفایل باز می‌شود و اولین کار پس از ثبت نام این است که پروفایل خود را تکمیل کنید.

 

چگونه در لوکل بیت کاینز معامله کنیم؟

در صفحه اصلی وبسایت لوکل بیت کاین شما می‌توانید معاملات را وابسته به این که می‌خواهید بیت کاین بخرید یا بفروشید، بر اساس Buy و Sell فیلتر کنید. همچنین امکان فیلتر کردن کشور برای شما برای انجام معامله وجود دارد.

 

شما می‌توانید برای پیدا کردن طرف معامله خود در وبسایت لوکل بیت کاین آن‌ها را بر اساس روش پرداخت و کشور هم فیلتر کنید. برای مثال در صورتی که فقط مایل به دریافت یا پرداخت مبلغ معامله به صورت ریالی هستید، می‌توانید نتایج را بر همین اساس فیلتر کنید.

در لوکل بیت کاین زمانی که یک معامله آغاز می‌شود، مقدار بیت کاین‌ها برای انجام معامله به طور خودکار از فروشنده دریافت و به بکسک پول لوکل بیت کاین منتقل می‌شود. این بدان معناست که اگر فروشنده با پول شما ناپدید شود و مقدار بیت کاینی که به شما قول داده را آزاد نکند، لوکل بیت کاین به شما پرداخت می‌کند. در صورتی که در لوکل بیت کاین فروشنده باشید، نباید پیش از این که پول را از خریدار دریافت کردید، بیت کاین‌ها را آزاد کنید.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *