(1inch) وان اینچ

وان‌اینچ (1inch) پلتفرمی است که قصد دارد صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) را در یک فضا جمع آوری کند. کاربران با استفاده از این پلتفرم یک تبادل آسان و کارا بین شبکه‌های مختلف انجام دهند. در این مقاله برآنیم تا در مورد پلتفرم وان‌اینچ (1inch) و ارز دیجیتال آن به کسب اطلاعات پایه و مهم بپردازیم.

وان‌اینچ (۱inch) چیست؟

وان‌ اینچ (1inch) یک تجمع DEX است که در سال ۲۰۲۰ تاسیس شد. برای به دست آوردن رمزهای وان‌اینچ (1inch) اصلی‌ترین راه، ارائه نقدینگی به سیستم عامل نقدینگی 1inch است. همان طور که می‌دانید مبادلات غیرمتمرکز مبادلاتی هستند که برای اداره، مدیریت و کنترل ان‌ها نیاز به شخص یا شرکت ثالثی نیست. هر کاربر در این شبکه می‌تواند به معامله بپردازد. تنها کافیست معامله گران به بکسک پول خود دسترسی داشته و هرگز کلیدهای خصوصی را در دسترس دیگری قرار ندهند. پلتفرم‌های غیرمتمرکز زیادی وجود دارند که هر یک روش نسبتا متفاوتی نسبت به دیگری داشته و ارزهای دیجیتل را با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسانند. بنابراین امکان دارد قیمت رمزارزی در ایتریم با یونی سواپ با قیمت متفاوت به فروش برسد. وان‌اینچ (1inch) راهی برای به دست آوردن بهترین قیمت مبادله غیرمتمرکز است که خوشبختانه کمک بسیاری به کاربر و معامله گران می‌کند. بنابراین اصطلاح تجمع کننده DEX بدین معناست که تعدادی از مبادلات غیرمتمرکز را با ارزان‌ترین قیمت مشخص می‌کند و کاربران می‌توانند به بهترین قیمت‌ها برای خرید یا فروش دست یابند.

ارز دیجیتل وان‌اینچ (1inch) در لیست کاین‌های سایت مارکت کپ قرار دارد. قیمت این رمزارز در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱ برابر با ۲.۵۴ دالر بوده و در رتبه ۸۸ بازار ارزهای دیجیتل قرار دارد. حجم معاملات روزانه وان‌اینچ (1inch) برابر با ۱۰۹.۵۹ میلیون دالر است.

نماد اختصاری وان‌اینچ

نماد اختصاری یک ارز دیجیتل نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتل مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری وان‌اینچ، 1INCH است که فقط کافیست با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جستجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

مخترع وان‌اینچ (۱inch) چه کسی است یا توسط چه تیمی ساخته شده است؟

موسس و بنیان گذار این پلتفرم، سرگژ کونز (Sergej Kunz) است. وی یکی از متخصصین در حوزه کریپتو بوده که مالک cryptomaniacs در یوتیوب هم هست. او دارای سابقه طولانی مدت ۱۵ساله در حوزه مهندسی نرم‌افزار و امنیت اطلاعات است که در حال حاضر تمرکزش معطوف به پروژه وان‌اینچ (1inch) است. وی در ماه مه ۲۰۱۹ ایده راه اندازی تجمیع صرافی‌های غیرمتمرکز را باهمکارش به نام Anton Bukov راه اندازی کرد. پس از راه اندازی این ایده، کم کم تیم خود را گسترش داد و در آینده نیز با پیشرفت بیشتر این پروژه از اعضای متخصص دیگری نیز کمک خواهد گرفت.

هدف از ساخت وان‌اینچ (۱inch)

هدف اصلی از ساخت وان‌اینچ (1inch) گردآوری صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف در یک فضا جهت تبادلات آسان و موثر در میان پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلف است تا کاربران برای مبادلات خود در صرافی‌های غیرمتمرکز زمان بسیار سپری نکرده و با بهینه شدن بهترین انتخاب صرافی و نهایتا ایجاد معامله بتوانند با استفاده از یک پلتفرم واحد، مناسب‌ترین صرافی غیرمتمرکز را انتخاب کنند. به طور کلی اهداف توکن وان‌اینچ (1inch) عبارتند از:

 • دارندگان وان‌اینچ (1inch) در توسعه حاکمیت، مشارکت می‌کنند.
 • دارندگان وان‌اینچ (1inch) سرمایه‌ای برای توسعه در آینده به دست می‌آورند.
 • اهداف استیکینگ

وان‌اینچ (۱inch) چگونه کار می‌کند؟

همان طور که تا به این جا متوجه شدید الگوریتم وان اینچ (1inch) از پروتکل‌های مختلف، تجارت را آسان‌تر می‌کند. ارزان‌ترین راه نیز برای انجام این معاملات ممکن است شامل تعویض ایتریم شما در بین چندین پروتکل باشد تا بتوانید Wrapped Bitcoin را با قیمت ارزانتری خریداری کنید. این پلتفرم معاملات پیچیده‌تر را برای پایین نگه داشتن قیمت‌ها در نظر می‌گیرد. برای به دست آوردن رمزهای 1inch باید ارزهای دیجیتلی را ذخیره کنید که کاربران دیگر بتوانند هنگام انجام معاملات از آن‌ها استفاده کنند. بااین کار می‌توانید ارزهای دیجیتل دیگری هم کسب کنید. لازم به ذکر است که می‌توان ارز دیجیتل وان اینچ (1inch) را نیز همانند بسیاری از رمزارزهای دیگر از طریق صرافی خریداری کنید. توکن وان اینچ (1inch) یک توکن مبتنی بر ایتریم است که با استاندارد ERC20 سازگار است. طبق مدل صرافی DAO همه کاربرانی که وان اینچ (1inch) داشته باشند می‌توانند در رای گیری شرکت کرده و پاداش بگیرند. برای درک بیشتر عملکرد وان اینچ (1inch) مثال زیر را در نظر بگیرید:

فرض کنید قصد دارید یک ارز دیجیتل را با استفاده از ایتریم از صرافی خریداری کنید. ابتدا صرافی‌های مختلف را رصد کرده تا قیمت رمزارز را متوجه شوید. در این زمان خواهید دید که قیمت‌ها در برخی از صرافی‌ها متفاوت هستند. حال صرافی وان اینچ (1inch) از الگوریتمی استفاده می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید ارزان‌ترین راه خرید ارز دیجیتل مورد نظر را پیدا کرده و نهایتا معامله خوبی داشته باشید. بنابراین این پلتفرم کاربران را به مسیر درست و بهینه‌ای هدایت می‌کند.

خرید و فروش وان اینچ (۱inch) چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتل وان اینچ (1inch) نیز همانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتل پشتیبانی می‌کنند و از طریق ارسال آدرس بکسک پول‌های سازگار با آن، انجام می‌گردد. اما به خاطر داشته باشید هیچ یک از صرافی‌ها این توکن را به ازای پول رایج کشورها نمی‌فروشند بنابراین می‌بایست توکن دیگری داشته باشید تا بتوانید با آن، ارز دیجیتل وان اینچ (1inch) را خریداری کنید. برای خرید و فروش می‌بایست ابتدا در وب سایتی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید و یا فروش وان اینچ (1inch) اقدام کنید.

خرید ارز دیجیتل وان اینچ

 • قدم اول ثبت نام در سایت
 • قدم دوم ثبت کارت بانکی در قسمت مورد نظر
 • قدم سوم ثبت دقیق آدرس بکسک پول وان‌اینچ (1inch)
 • قدم چهارم خرید و پرداخت نهایی
 • قدم آخر نیز احراز هویت و نهایتا دریافت ارز دیجیتل وان‌اینچ (1inch) در بکسک پول است.

فروش ارز دیجیتل وان اینچ

 • قدم اول ثبت نام در سایت
 • قدم دوم ثبت شماره شبای بانکی
 • قدم سوم انتقال وان اینچ (1inch)
 • قدم چهارم تایید در شبکه بلاک چین
 • قدم آخر نیز تسویه توسط صرافی مورد نظر است.

مزایای وان اینچ (۱inch)

 • دارای امنیت بسیار بالا
 • دارای رابط کاربری آسان و کاربرپسند
 • هزینه کارمز ترید، پس‌انداز و برداشت صفر
 • تضمین کننده نقدینگی بالا با استفاده از تجمیع لیست‌های سفارش
 • کاهش هزینه معامله با استفاده از توکن گس این پلتفرم
 • ایجاد فرصت «کشت سود» برای کاربران

معایب وان اینچ (۱inch)

 • ‌عدم حمایت از پول رایج کشورها
 • دارای ویژگی Infinity Unlock که ممکن است در آینده مشکل ساز شود. (گرچه امنیت را بالا می‌برد)

نحوه استخراج یا تولید وان اینچ (۱inch)

افرادی که توکن وان اینچ (1inch) را استیک می‌کنند پاداش می‌گیرند. این پاداش به دلیل کارمزد معامله و کارمزد تاثیر قیمت به کاربر تعلق می‌گیرد. برای استیکینگ وان‌اینچ (1inch) باید در منوی DAO در قسمت governance پلتفرم وارد شوید. افراد به عنوان استیک کننده می‌توانند هم به پارامترها رای دهند و هم پاداش حاکمیتی را با این توکن کسب نمایند. برای استیکینگ مراحل زیر را می‌توانید انجام دهید:

 • ورود به صرافی وان اینچ
 • کلیک بر روی دکمه «اتصال بکسک پول»
 • ورود به تب DAO
 • ورود به قسمت governance
 • وارد کردن مقدار وان اینچ برای استیک
 • استفاده از گزینه «unlock» یا «infinity unlock» برای آزادسازی توکن

بهترین بکسک پول‌های وان‌اینچ (۱inch)

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگهداری یا معامله ارز دیجیتل وان اینچ را دارید، باید بکسک پولی ایمن را انتخاب کنید. این بکسک پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از بکسک پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتل وان اینچ را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع بکسک پول سخت افزاری وان اینچ

 • بکسک پول لجر (Ledger)

انواع بکسک پول موبایلی و دسکتاپ وان اینچ

 • بکسک پول موبایلی تراست ولت (Trust Wallet)
 • بکسک پول موبایلی و دسکتاپ اتمیک (Atomic wallet)
 • بکسک پول موبایلی و دسکتاپ کوینومی (coinomi)
 • بکسک پول موبایلی، دسکتاپ و تحت وب متامسک (MetaMask Wallet)

مقایسه وان‌اینچ (۱inch) با بیت کوین (BTC)

این مقایسه بین ارزهای دیجیتل وان اینچ (1inch) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه وان اینچ در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

عرضه توکن‌های وان اینچ ۱.۵ میلیارد است که ۴۰۷.۷ میلیون آن تا به اکنون عرضه شده و در حال گردش است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه وان اینچ ۸۸ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتل را دارد. وان اینچ در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتل بوده و در سال۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

یش بینی وضعیت آینده وان اینچ (۱inch)

این پلتفرم با ایده بسیار جالب و موثری راه اندازی شده و به کاربران در انتخاب و خرید ارزهای دیجیتل با قیمت پایین‌تر بسیار کمک می‌کند. زمانی که تقاضا برای استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز افزایش یافت، وان اینچ با پروژه خود وارد عمل شد. این پروژه نسبت به رقبای خود دارای ویژگی‌هایی از قبیل نقدینگی و امنیت بیشتر است. همچنین با نگاهی به تاریخچه قیمتی آن و ویژگی‌هایی که در این متن متوجه شدیم آینده خوبی برای این پلتفرم و توکن آن در پیش است.

جمع‌بندی

پلتفرم وان‌اینچ (1inch) با توجه به ویژگی‌ها و مزایایی که نسبت به رقبای خود دارد به یکی از محبوب‌ترین تجمیع کنندگان DEX تبدیل شده است. با استفاده از این پلتفرم کاربران برای مبادلات خود در صرافی‌های غیرمتمرکز لازم نیست زمان بسیاری سپری کنند و با بهینه شدن بهترین انتخاب صرافی و نهایتا ایجاد معامله می‌توانند با استفاده از یک پلتفرم واحد، مناسب‌ترین صرافی غیرمتمرکز را انتخاب کنند.