کسانی که با ارز دیجیتل به اوکراین کمک کرده‌اند، در یک ایردراپ شرکت داده می‌شوند

دولت اوکراین قصد دارد برای تشکر از کاربرانی که در جریان جنگ با روسیه، با ارزهای دیجیتل به این کشور کمک مالی کرد‌ه‌اند، یک ایردراپ برگزار کند. هنوز مشخص نیست که افراد واجد شرایط برای شرکت در این ایردراپ چه تعداد و چه توکنی دریافت خواهند کرد.

به گزارش کوین دسک، حساب رسمی دولت اوکراین در توییتر، امروز اعلام کرد که این کشور برای کاربرانی که به آدرس‌های رسمی بکسک پول آنها کمک مالی کرده‌اند، یک ایردراپ انجام خواهد داد.

صفحه اوکراین در توییتر نوشته است:

ایردراپ تأیید شد. اسنپ شات (Snapshot) این ایردراپ روز ۳ مارچ (۱۱ حوت)، ساعت ۶ بعدازظهر به‌وقت کی‌یف (۸:۰۰ بعدازظهر به‌وقت کابل) انجام خواهد شد. توییتر ما را دنبال کنید تا پاداش بگیرید!

اسنپ شات ساعت یا تاریخ مشخصی است که موجودی و فعالیت آدرس‌های مرتبط با یک ایردراپ در آن ثبت می‌شود. اگر آدرسی هنگام برگزاری اسنپ شات شرایط شرکت در ایردراپ را داشته باشد، می‌تواند در ادامه سهم خود را از مقدار اعلام‌شده دریافت کند.

در جریان ایردراپ‌ها، پروژه‌های ارز دیجیتل توکن‌های خود را به‌صورت انبوه و رایگان برای کاربران منتخب ارسال می‌کنند تا برای تعامل بیشتر با پروژه تشویق شوند. دولت السالوادور پیش‌تر در سال ۲۰۲۱، ۳۰ دالر بیت کوین برای شهروندان خود واریز کرده بود. با این حال، روز پنج‌شنبه برای اولین بار در تاریخ قرار است یک کشور برای تشکر از کمک‌های مالی ارز دیجیتل، اقدام به انجام ایردراپ می‌کند؛ آن هم برای کاربرانی که عمدتاً خارجی محسوب می‌شوند.

اوکراین در ۲۶ فیبروری (۷ حوت) همزمان با ورود نیروهای روسی به خاک این کشور، پذیرش ارزهای دیجیتل را به‌عنوان ابزار جمع‌آوری کمک‌های مالی آغاز کرد. دولت این کشور کمک‌های مالی را در قالب بیت کوین، اتریوم، تتر و پولکادات می‌پذیرد.

همان طور که پیش‌تر گزارش شده بود، سازمان‌های دولتی و غیردولتی اوکراین تا به امروز در مجموع چیزی حدود ۳۸ میلیون دالر کمک‌ مالی به‌صورت ارزهای دیجیتل دریافت کرده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *