ارزش ارزهای دیجیتل اهداشده به اوکراین به ۳۸ میلیون دالر رسید

طبق آخرین آمارها، ارزش مجموع ارزهای دیجیتال اهداشده به سازمان‌های دولتی و غیردولتی اوکراین، تا به امروز به مرز ۳۸ میلیون دالر رسیده است. در میان این کمک‌های مالی، نام یکی از توکن‌های غیرمثلی (NFT) مجموعه مشهور کریپتوپانکس (CryptoPunks) هم دیده می‌شود.

 

به گزارش کوین دسک، روز سه‌شنبه NFT شماره ۵۳۶۴ از مجموعه کریپتوپانکس به بکسک پول ایتریم دولت اوکراین منتقل شد. این NFT رقم قابل‌توجهی به مجموع کمک‌های مالی اوکراین که تاکنون بیش از ۳۷.۹ میلیون دالر ارز دیجیتل بوده، اضافه کرده است.

تخمین‌ها از میزان ارزش این NFT که به دولت اوکراین اهدا شده، متفاوت است. تام رابینسون (Tom Robinson)، از مؤسسه تحلیل بلاک چین الیپتیک (Elliptic)، اواخر روز سه‌شنبه مبلغ اهدایی را ۲۰۰٬۰۰۰ دالر اعلام کرد. وب‌سایت «DeepNFTvalue» نیز که از ماشین لرنینگ (Machine Learning) برای تخمین قیمت NFTهای کمیاب استفاده می‌کند، ارزش آن را ۲۳۳٬۰۰۰ دالر برآورد کرده است.

این NFT در فیبروری ۲۰۲۱ (دلو) آخرین فروش خود را با قیمت ۳۱٬۳۰۰ دالر ثبت کرده بود. از آدرس بکسک پول اهداکننده می‌توان فهمید که چندین NFT کریپتوپانک دیگر نیز در اختیار دارد.

ارزش ارزهای دیجیتال اهداشده به اوکراین به ۳۸ میلیون دلار رسید
کریپتوپانک شماره ۵۳۶۴.

این توکن در بحبوحه خبرهای کمپین پرشتاب ارزهای دیجیتل اوکراین واریز شده است. از ۲۶ فیبروری (۷ حوت)، دولت اوکراین رسماً شروع به دریافت کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتل کرد. تنها در روز سه‌شنبه که رکورد کمک‌های مالی شکسته شد، بیش از ۱۰ میلیون دالر از طریق ایتریم، پولکادات، تتر، بیت کاین و دیگر ارزهای دیجیتل پول جمع‌آوری شده است.

اوایل روز سه‌شنبه، مایکل کوبانیان (Michael Chobanian)، بنیان‌گذار صرافی ارز دیجیتل اوکراینی کیونا (Kuna) که با وزارت تحول دیجیتل این کشور در رسیدگی به کمک‌های مالی همکاری می‌کند، اعلام کرد که حداقل ۱۴ میلیون دالر از ارزهای دیجیتل اهدایی، پیش‌تر برای تهیه تجهیزات نظامی و غیرنظامی، از جمله غذا و سوخت، هزینه شده است.

کوبانیان می‌گوید «بیشتر هزینه‌ها در واقع با ارزهای دیجیتل انجام می‌شود». او پیش از این هم گفته بود که صرافی کیونا بکسک پول‌های دولت اوکراین را مدیریت می‌کند. شایان ذکر است که کوبانیان هنوز نگفته قرار است با NFT کریپتوپانک شماره ۵۳۶۴ چه کاری انجام دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *