اولین مرحله خرید زمین‌های متاورس شیبا آغاز شد

در روز چهارشنبه ۱۳ آپریل ، تیم توسعه‌دهنده شیبا اینو اعلام کرد که مرحله اول از فرایند ۳ مرحله‌ای فروش زمین‌های پروژه متاورسی فعال شده است. این مرحله ۳ روز به طول خواهد انجامید و رنج قیمت‌ها از ۰.۲ تا ۱ اتر خواهد بود.

 

 

 

در روز چهارشنبه ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین)، تیم توسعه‌دهنده شیبا اینو اعلام کرد که مرحله اول از فرایند ۳ مرحله‌ای فروش زمین‌های پروژه متاورسی فعال شده است. این مرحله ۳ روز به طول خواهد انجامید و رنج قیمت‌ها از ۰.۲ تا ۱ اتر خواهد بود.

به نقل از کریپتوگلوب، وبلاگ رسمی تیم توسعه‌دهنده این پروژه در تاریخ ۳۰ مارچ پستی را منتشر کرد که در آن برخی نکات درباره متاورس شیبا بیان شده بود.

مطابق این پست، وبسایت رسمی برای متاورس شیبا اینو و برنامه‌های گسترش و افزونه‌های آتی تمام پروژه‌های کنونی تیم شیبا اینو، تدارک دیده شده است. این متاورس شامل ۱۰۰,۵۹۵ قطعه زمین است که ۳۶,۴۳۱ قطعه، طی فاز مقدماتی متاورس برای خرید در دسترس خواهد بود. این ۳۶,۴۳۱ قطعه زمین در یکی از ۴ بخش رشد (Growth)، دفاع (Defense)، فناوری (Technology) و ارزها (Currencies) خواهد بود. این زمین‌ها به چهار نوع مختلف قیمت‌گذاری می‌شوند که عبارتند از: خز نقره‌ای (Silver Fur) به قیمت ۰.۲ اتر، دم طلایی (Gold Tail) به قیمت ۰.۳ اتر، پنجه پلاتینی (Paltinum Paw) به قیمت ۰.۵ اتر و دندان الماسی (Diamond Teeth) به قیمت ۱ اتر. تیم شیبا اینو ۱۵ قطعه زمین به عنوان پاداش برای افرادی در نظر گرفته است که حضور بسیار فعالی در توسعه متاورس کنونی و آینده دارند.

رمزارز مورد استفاده برای پرداخت قطعه زمین‌های متاورس شیبا اینو، ETH خواهد بود و سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده به استیبل کاین‌ها تبدیل می‌شوند تا برای پرداخت هزینه‌های توسعه متاورس از آن استفاده شود. تیم شیبا اینو نمی‌خواهد علاقمندان به خرید زمین در متاورس Shiba، از توکن‌های موجود در اکوسیستم خود شامل توکن‌های SHIB و BONE و LEASH استفاده کنند، زیرا این نگرانی وجود خواهد داشت که فروش این توکن‌ها منجر به کاهش قیمت آن‌ها شود.

در این پروژه از شبکه لایه دوم شیباریوم (Shibarium) برای توسعه متاورس شیبا اینو و هم‌چنین استیبل کاین‌ SHI استفاده خواهد شد. همچنین زمین‌داران متاورس شیبا اینو می‌توانند با جمع‌اوری منابع داخل بازی‌ها پاداش‌های مختلف کسب کنند.

نحوه خرید زمین‌های متاورس شیبا

در فاز مقدماتی فروش، قطعه زمین‌ها در ۳ مرحله فروخته می‌شوند که عبارتند از:

مرحله اول (مرحله ارائه پیشنهاد یا Bid Event): این مرحله ۳ روز به طول می‌انجامد. در این مرحله باید توکن‌‌های LEASH یا توکن‌های NFT شیبوشی خود را از طریق ابزاری در وبسایت رسمی، قفل کنید. پس از ارائه و ثبت پیشنهاد، دیگر نمی‌توانید پیشنهاد خود را لغو کنید، مگر آنکه فرد دیگری، پیشنهاد بهتری ارائه دهد. در پایان این مرحله، بالاترین پیشنهاد ارائه‌شده، حق مالکیت زمین را به دست می‌آورد و زمین‌دار تاییدشده به محض پایان این مرحله می‌تواند به صدور قطعه زمین‌های خود بپردازد.

مرحله دوم (شانس مجدد یا Holder Event): این مرحله از فروش زمین‌های متاورس شیبا اینو ۷ روز طول می‌کشد و دارندگان توکن‌های LEASH یا توکن‌های NFT شیبوشی بار دیگر توکن‌های خود را قفل می‌کنند تا بتوانند به خرید زمین بپردازند، اما این بار هیچگونه مکانیزم ارائه پیشنهاد وجود ندارد و هر فردی که زودتر اقدام کند می‌تواند به خرید زمین بپردازد.

مرحله سوم (فروش عمومی): این مرحله ۱۰ روز طول می‌کشد و در این مرحله،‌ تمام کاربران می‌توانند به خرید زمین‌های باقی‌مانده در نقشه بپردازند. قیمت این زمین‌ها مقطوع است و دیگر نیازی به قفل کردن هیچگونه رمزارزی وجود ندارد. از طریق ابزاری که در وبسایت رسمی موجود است، خریداران می‌توانند سقف و مقدار دارایی خود را انتخاب کرده و آن را قفل کنند. مدت قفل شدن دارایی‌ها، حداقل ۴۵ روز و حداکثر ۹۰ روز است.

این نکته قابل ذکر است که برای خرید زمین در متاورس شیبا ، باید بکسک پول متامسک خود را ایجاد کرده و از آن استفاده کنید.

تیم شیبا در توییتی در خصوص این رویداد اذعان داشت:

ارتش شیبا اینو، انتظارها سرانجام به پایان رسیده است. ما با هیجان بسیار زیاد اعلام می‌کنیم که دسترسی زودهنگام به مرحله نخست فروش زمین‌های متاورسی آغاز شده است.

شایان ذکر است که به منظور حضور در رویداد دسترسی زودهنگام، باید توکن LEASH یا شیبوشی خود را قفل کنید و از سیستم ققل‌کردن توکن‌ها بهره ببرید.

در حال حاضر ابزارهای قفل‌کردن توکن‌های LEASH و SHIBOSHI در وبسایت پروژه در دسترس هستند. پس از متصل کردن بکسک پول خود، باید ۰.۲ الی ۰.۵ توکن LEASH قفل کنید و مدت ۴۵ الی ۹۰ روزه را انتخاب کنید.

در زمان نگارش این مطلب حدود ۱ روز و ۱۷ ساعت از زمان این مرحله از فروش باقی مانده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *