آموزش بکسک پول ترست والت Trust wallet

در بازار ارزهای دیجیتل یا کریپتوکارنسی، افراد سودجویی وجود دارند که تلاش می‌کنند با روش‌های مختلف هک، مالک ارزهای دیجیتل دیگران شوند. بنابراین، داشتن روشی ساده و ایمن برای نگهداری ارزهای دیجیتل بسیار اهمیت دارد. برای نگهداری ارزهای دیجیتل می‌توانید از 2 نوع بکسک پول نرم‌افزاری و سخت‌افزاری استفاده کنید. از بین بکسک پول‌های نرم‌افزاری، بکسک پول Trust Wallet (تراست والت) یک بکسک پول دیجیتلی مناسب برای نگهداری و دسترسی به ارزهای دیجیتل است

بکسک پول Trust Wallet، یک برنامه بکسک پول دیجیتلی برای موبایل است که امکان ارسال، دریافت و ذخیره ارزهای دیجیتل را برای کاربران فراهم می‌کند (والت موالتی کارنسی یا بکسک پول چند ارزی). این بکسک پول با ظاهری ساده طراحی شده است و بستری را فراهم کرده است که تنظیم و استفاده از آسان باشد.

صرافی بایننس سال 2018 ترست والت را تحت مالکیت خود درآورده است تا سرویس بهتری را ارائه کند.

از آنجایی که بکسک پول Trust Wallet یک بکسک پول ارز دیجیتل غیرمتمرکز است، برای ایجاد آن نیازی به وارد کردن ایمیل و نام کاربری ندارید. این بکسک پول گزینه بسیار خوب برای تازه کارها و کاربرانی است که دوست ندارند از برنامه‌هایی با ظاهر و رابط کاربری پیچیده استفاده کنند.

برخی از ویژگی‌ها و مزایای ترست والت:

 • ایمن و مطمئن
 • قابل دسترس و رایگان
 • ساده، سهوالت در استفاده و کاربرپسند
 • امکان تعیین رمز عبور برای ورود به بکسک پول
 • قابلیت نصب همزمان روی چند دستگاه موبایل
 • ارائه شده برای دو سیستم عامل اندروید و ios
 • ذخیره شدن کلیدهای خصوصی بر روی دستگاه کاربر
 • مشاهده کامل دارایی‌ها به همراه قیمت لحظه‌ای رمزارزها
 • امکان تبدیل برخی از ارزها به یکدیگر در بخش Swap (چنج کردن ارزها)
 • پشتیبانی از ارزهای مختلف و متنوع

Recovery Phrase تان را در یک جای محفوظ نگهداری کنید

از آنجایی که این بکسک پول بر روی تلفن هوشمند شما نصب می‌شود، با حذف برنامه، خرابی یا شکستگی تلفن هوشمند دیگر قابل دسترسی نیست. برای جلوگیری از این گونه مشکلات، 12 کلمه بازیابی (Recovery Phrase) است که در زمان نصب بکسک پول به شما نمایش داده می‌شود. به دلیل اینکه در زمان نصب بکسک پول ترست، مانند دیگر بکسک پول‌ها شماره تلفن یا ایمیلی از سمت شما ثبت نمی‌شود. تنها راه دسترسی به بکسک پول‌تان، استفاده از 12 کلمه بازیابی است و این 12 کلمه فقط برای شما معلوم میباشد و نقل دیگری ندارد فقط و فقط شما از این 12 کلمه اگاهی دارید و بس.

راهنمای دانلود و نصب ترست والت

گام اول

برنامه Trust Wallet را از یک منبع معتبر و رسمی دانلود کنید.

از طریق وبسایت رسمی Trust Wallet می‌توانید برنامه موردنیاز خود را مطابق با اینکه سیستم عامل شما Android است یا IOS، دانلود کنید. باید اطمینان حاصل کنید که برنامه را از منبع معتبر و ارائه دهندگان اصلی برنامه App Store و Play Store دانلود کرده‌اید.

ویب سایت ترست والت

برای مثال، روی گزینه دوم یعنی “Google Play” کلیک کرده و مطابق تصاویر زیر عمل کنید:

ترست والت در گوگل بلی
ترست والت در گوگل بلی

گام دوم

پس از دانلود برنامه Trust Walletو باز کردن آن، بر روی گزینه “create a new wallet” (ایجاد یک بکسک پول جدید) کلیک کنید. گزینه “I already have a wallet” (من قبلاً یک بکسک پول داشتم) نیز برای کاربرانی که از قبل وارد برنامه Trust Wallet شده‌اند و حساب کاربری دارند، موجود است. این کاربران در صورتی که بخواهند وارد حساب قدیمی خود شوند، می­‌توانند از این گزینه استفاده کنند.

گام سوم

در مرحله بعد، پس از کلیک بر روی “create a new wallet”، ترست والت از شما می‌خواهد سیاست‌های حریم خصوصی و اصطلاحات این سرویس را بخوانید. در صورت تمایل به ادامه، این مورد را بپذیرید و روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

گام چهارم

اکنون نیاز است که 12 کلمه نشان داده شده در تصویر را یادداشت کنید. در صورت نیاز به بازیابی بکسک پول به این 12 کلمه نیاز دارید و باید در امنیت کامل نگهداری شوند.

چند توصیه مهم در مورد 12 کلمه بازیابی:

 1. کلمات بازیابی را روی یک کاغذ نوشته و در مکانی امن نگهداری کنید. از ذخیره این کلمات در محیط مجازی که به اینترنت متصل است، خودداری کنید.
 2. چندین نسخه از کلمات تهیه کنید و آنها را در جاهای مختلف ذخیره کنید تا در صورت گم یا خراب شدن یکی از آن‌ها، بتوانید به نسخه دیگری از این کلمات دسترسی داشته باشید.
 3. جهت حفظ امنیت بکسک پول خود، کلمات را با دیگران به اشتراک نگذارید.

ترست والت از شما می‌خواهد که 12 کلمه بازیابی که در مرحله بعد مشاهده می‌کنید را در اختیار دیگران قرار ندهید. این مورد را بپذیرید و با کلیک بر روی گزینه “Continue”، برنامه 12 کلمه بازیابی را به شما نمایش می‌دهد. فراموش نکنید که ترتیب این کلمات اهمیت دارد و این کلمات را در جای امن یادداشت کنید.

نکته: اگر بخواهید از صفحه کلمات بازیابی اسکرین شات بگیرید، ترست والت به شما این اجازه را نمی‌دهد و این روش را امن نمی‌داند.

پس از وارد کردن کلمات، روی گزینه “Continue” کلیک کنید:

گام پنجم

در این مرحله، برای تایید بکسک پول، برنامه از شما می‌خواهد که 12 کلمه مرحله قبل را به ترتیبی که به شما نمایش داده شد، وارد کنید (به دلیل موارد امنیتی، برای این آموزش ما 3 کلمه از 12 کلمه را در تصویر زیر پنهان کردیم):

پس از وارد کردن کلمات، روی گزینه “Continue” کلیک کنید:

گام ششم

پس از تأیید کلمات، تصویر زیر نمایش داده می‌شود. با نمایش این صفحه اطمینان حاصل می‌شود که بکسک پول شما ساخته شده است.

برای دسترسی به بکسک پول خود روی کلمه “DONE” کلیک کنید یا از طریق علامت ضربدر پنجره را ببندید.

پیغام بعدی مربوط به پوش نوتیفیکشن بکسک پول‌تان هست (پیامی که بر روی صفحه نمایش موبایل شما نمایان می‌شود). برای مثال، زمانی که بیت کاین در بکسک پول‌تان دریافت می‌کنید، این پیغام دریافت بر روی موبایل شما ظاهر می‌شود. می‌توانید روی گزینه “ENABLE” (فعال کردن) کلیک کنید یا پنجره را با استفاده از علامت ضربدر ببندید.

در تصویر زیر، صفحه اصلی بکسک پول ترست والت را مشاهده می‌کنید که روی بخش “Tokens” (توکن‌ها) فعال است:

توجه:

کلمات کلیدی که یادداشت کردید، تنها راه دسترسی به Trust Wallet هستند. با دسترسی به این کلمات، قادر خواهید بود از طریق هر دستگاهی با سیستم عامل اندروید یا IOS به Wallet Trust خود دسترسی داشته باشید و با آن کار کنید.

اگر برنامه را نصب کردید و هنوز کلمات بازیابی را در جایی یادداشت نکردید، لطفاً مراحل زیر را انجام دهید تا مجدد کلمات بازیابی بکسک پول خودتان را ببینید (یادداشت کلمات بازیابی فراموش نشود):

روی بخش “تنظیمات” بکسک پول ترست والت (سمت پایین، گوشه راست) کلیک کنید:

در تصویر زیر، روی گزینه “Wallets” کلیک کنید:

روی علامت “3 نقطه” که به صورت عمودی نشان داده شده، کلیک کنید:

در تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه “Show Recovery Phrase” کلمات بازیابی به شما نشان داده می‌شود. آنها را یادداشت کرده و در جای امن نگهداری کنید.

ترست والت یک بکسک پول موالتی کارنسی است؛ به بکسک پول‌هایی که از چندین ارز دیجیتل پشتیبانی می‌کنند، موالتی کارنسی گفته می‌شود (Multi currency).

بعد از نصب Trust Wallet، به صورت پیشفرض 4 ارز دیجیتل Bitcoin, Ethereum, BNB, Smart Chain (بیت کاین، اتریوم، بایننس کاین، اسمارت چین) در دسترس است. علاوه بر این 4 مورد، در بکسک پول Trust ارزهای دیجیتل زیادی قابل استفاده هستند؛ برای مثال:

Tron (TRX)

Litecoin (LTC)

Bitcoin Cash (BCH)

Dash (DASH)

Stellar (XLM)

Tezos (XTZ)

Aion (Aion)

Viacoin (VIA)

برا مشاهده لیست ارزهایی که توسط بکسک پول ترست والت پشتیبانی می‌شود، به این لینک مراجعه کنید.