صرافی کریپتو دات کام اسپانسر رسمی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد

فیفا، نهاد بین‌المللی ناظر بر بسیاری از تورنمنت‌های بزرگ فوتبال اعلام کرد صرافی رمزارز کریپتو دات کام (Crypto.com) اسپانسر رسمی جام جهانی قطر در سال جاری خواهد بود.

فیفا، نهاد بین‌المللی ناظر بر بسیاری از تورنمنت‌های بزرگ فوتبال اعلام کرد صرافی رمزارز کریپتو دات کام (Crypto.com) اسپانسر رسمی جام جهانی قطر در سال جاری خواهد بود.

در اطلاعیه‌ای در روز چهارشنبه، فیفا اعلام کرد تبلیغات صرافی کریپتو دات کام در داخل و خارج از ورزشگاه‌ها در جام جهانی به نمایش در خواهد آمد. علاوه بر این، کریپتو دات کام فرصت‌هایی را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا در مسابقات شرکت کرده و برنده جوایز مختلفی شوند.

به گفته کی مدانی، مدیر ارشد بخش بازرگانی فیفا، این همکاری به دلیل همکاری‌های مختلف صرافی کریپتو دات کام با سایر نهادها در سراسر جهان، به رشد بازی‌های این جام در «مقیاس جهانی» کمک خواهد کرد. در ماه نومبر، کریپتو دات کام قراردادی امضا کرد که با آن، نام مجموعه ورزشی استیپلس سنتر لس آنجلس به مدت ۲۰ سال به کریپتو دات کام آرنا تغییر کرد. علاوه بر این، این صرافی قراردادی ۲۵ میلیون دالری با لیگ فوتبال استرالیا و قراردادی ۱۰۰ میلیون دالری با فورمول یک امضا کرده است. همچنین کریپتو دات کام قرار است به مدت ۱۰ سال حامی مسابقات آلتیمیت فایتینگ (Ultimate Fighting) باشد.

اگرچه به دلیل ممنوعیت بانک مرکزی قطر در سال ۲۰۱۸ و تاکید دوباره بر این ممنوعیت در جنوری۲۰۲۰ توسط سازمان تنظیم مقررات مالی، معاملات رمزارزها از جمله بیت کاین تا حد زیادی در این کشور غیرقانونی تلقی می‌شود، نام کریپتو دات کام قرار است در ورزشگاه‌ها به نمایش درآید و این به خاطر محبوبیت زیاد جام جهانی است. به گفته فیفا، بیش از ۳.۵ میلیارد نفر جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه را تماشا کردند و بیش از یک میلیارد نفر به تماشای فینال بین فرانسه و کرواسی نشستند.

کمتر از ۸ ماه تا آغاز جام جهانی قطر باقی مانده است و این رویداد تحت‌الشعاع اتهامات و فساد زیاد پیرامون آن قرار گرفته است. در اپریل سال ۲۰۲۰، وزارت دادگستری آمریکا ۳ نفر را به دریافت رشوه برای اعطای میزبانی جام جهانی به روسیه و قطر متهم کرد. علاوه بر این، سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز مدعی است کارگرانی که در روند ساخت ورزشگاه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند، وضعیت خوبی نداشته و شرایط برده‌داری میان آنها حاکم بوده است.

توییت در رابطه با فیفا و جام جهانی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *