همکاری تسلا، بلاک استریم و بلاک برای استخراج بیت کاین با انرژی خورشیدی

لاک استریم، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه‌های تکنالوژیک مرتبط با بیت‌کاین، در کنفرانس بیت‌کاین ۲۰۲۲ اعلام کرد که پروژه ساخت تاسیسات استخراج بیت کاین با تکیه کامل بر انرژی خورشیدی را با همکاری شرکت‌های بلاک و تسلا آغاز کرده است

بلاک استریم، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه‌های تکنالوژیک مرتبط با بیت‌کاین، در کنفرانس بیت‌کاین ۲۰۲۲ اعلام کرد که پروژه ساخت تاسیسات استخراج بیت کاین با تکیه کامل بر انرژی خورشیدی را با همکاری شرکت‌های بلاک و تسلا آغاز کرده است.

شرکت بلاک استریم (Blockstream) شروع ساخت‎‌ تاسیسات استخراج بیت کاین خود را که تماما متکی بر انرژی خورشیدی است، اعلام کرد. این پروژه با همکاری شرکت‌های بلاک (متعلق به جک دورسی) و تسلا (متعلق به ایلان ماسک) در غرب تگزاس انجام می‌شود.

برنامه این همکاری سال گذشته با اختصاص ۵ میلیون دالر توسط شرکت Block (با نام قبلی Square) به این پروژه اعلام شد. بنابر اظهارات بلاک استریم، ساخت این تاسیسات تا پایان سال ۲۰۲۲ تکمیل خواهد شد.

 

عملیات استخراج خورشیدی از صفحات فتوولتائیک تسلا و باتری‌های تولید شده توسط این شرکت استفاده می‌کند و به طور کامل متکی بر انرژی‌های تجدیدپذیر است. تجهیزات در نظر گرفته‌شده برای این تاسیسات آرایه سلول‌های خورشیدی ۳.۸ مگاواتی تسلا و باتری‌های تسلا با ظرفیت ۱۲ مگاوات ساعت است. این تاسیسات ۳۰ پتاهش در ثانیه قدرت استخراج خواهد داشت و با هش ریت فعلی می‌تواند تقریبا ۴.۱۱ BTC در ماه استخراج کند که با توجه به قیمت لحظه‌ای بیت کاین حدودا ۱۷۵٬۰۰۰ دالر ارزش دارد.

فارم جدید Blockstream در مقایسه با سایر فارم‌های موجود در تگزاس بسیار کوچک خواهد بود، اما هدف این شرکت و شرکای آن ایجاد بزرگترین مرکز استخراج بیت‌کاین نبوده است؛ بلکه می‌خواهند نشان دهند که با اتکای کامل به انرژی‌های تجدیدپذیر هم می‌توان عملیات استخراج موفقی داشت.

آدام بک (Adam Back)، بنیانگذار و مدیرعامل بلاک استریم در کنفرانس بیت کاین ۲۰۲۲ در میامی به خبرگزاری CNBC گفت:

این پروژه قدمی برای اثبات این ایده است که استخراج بیت کاین می‌تواند یکی از راه‌های تامین مالی برای گسترش زیرساخت‌های انرژی با آلایندگی صفر باشد و به رشد اقتصادی در آینده کمک کند.

به همین دلیل بلاک استریم قصد دارد یک داشبورد عمومی داشته باشد تا عموم مردم بتوانند توان خروجی این تاسیسات و تولید بیت کاین در آن را ببینند. نسخه‌های بعدی این داشبورد در مورد زمان کار، ذخیره انرژی و انرژی خورشیدی تولید شده توسط آرایه تسلا گزارش می‌دهد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مدت‌هاست تاکید دارد که استخراج بیت‌کاین باید به منابع انرژی تجدیدپذیر متکی شود. او در خرداد ۱۴۰۰ اعلام کرده بود این شرکت در صورتی مجددا فروش محصولات در ازای بیت کاین را از سر می‌گیرد که مطمئن شود بیش از ۵۰٪ برق مصرفی ماینرها از انرژی‌های پاک تامین می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *