قیمت بیت کاین در کمتر از یک ساعت به ۳۸٬۵۰۰ دالر سقوط کرد

اوایل صبح دوشنبه 2022 April 18 ، قیمت بیت کاین با ۲.۱٪ کاهش در یک ساعت گذشته به زیر ۳۹٬۰۰۰ دالر کاهش یافت.

لحظاتی پیش قیمت بیت کاین بزرگ‌ترین رمزارز بازار تا ۳۸٬۵۰۰ دالر کاهش یافته است. در همین حال، قیمت اتریم نیز شاهد کاهش ۲.۷۵٪ بوده و به ۲٬۹۱۶ دالر رسیده است.

سایر آلتکاین‌های بزرگ نیز شاهد تغییرات قیمت در یک ساعت گذشته بوده‌اند. رمز ارزهای BNB و XRP نیز با کاهش ۲.۸٪ قیمت به ترتیب به ۳۹۷ دالر و ۰.۷۳ دالر کاهش یافته‌اند. در حالیکه قیمت سولانا و آوالانچ کاهش بیشتری (حدود ۴.۵٪ در یک ساعت) را تجربه کرده‌اند.

داده‌های سایت کاین‌گلس نشان می‌دهد که تنها در یک ساعت گذشته، حدود ۱۱۰ میلیون دالر از معاملات آتی در بازار رمزارزها لیکویید شده است که از این مقدار، بیش از ۹۶.۵٪ آنها را قراردادهای خرید استقراضی (Long) تشکیل داده است. در تصویر زیر قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتل را مشاهده می‌کنید.

در تایم فریم ساعتی قیمت بیت کاین دیشب و در آستانه بسته شدن کندل هفتگی خود به زیر خط روند صعودی شکل گرفته از تاریخ ۱۲ اپریل  سقوط کرد و کندل روزانه و هفتگی آن در قیمت ۳۹,۶۶۰ دالر و زیر این حمایت داینامیک بسته شد. با تثبیت شدن از دست رفتن این حمایت، خرس‌ها کنترل کامل بازار را در دست گرفتند و تنها در چند ساعت قیمت را تا محدوده حمایتی ۳۸,۵۰۰ دالر پایین آوردند.

در تایم فریم ۴ ساعته بیت کاین در یک کانال صعودی در حال حرکت است. این کانال از ۲۴ جنوری  معتبر بوده است. ضلع پایینی این کانال صعودی در حال حاضر در محدوده ۳۶,۹۰۰ دالر قرار دارد. در صورتی که بیت کاین حمایت ۳۸۵۰۰ دالر را از دست بدهد، محدوده ۳۷,۰۰۰ دالر حمایت سنگینی را خواهد داشت. در صورت از دست رفتن این کانال نزولی می‌توان گفت روند کلی بازار تغییر کرده است و به حالت نزولی درآمده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *