تحلیلگران: بیت کاین اکنون ۴۰ هزار دلار را به یک حمایت مهم تبدیل کرده است

برخی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال معتقدند جهش اخیر قیمت بیت کاین، سطح ۴۰٬۰۰۰ دالر را که پیش‌تر مقاومت مهمی محسوب می‌شد، به یک حمایت کلیدی تبدیل کرده است و خریدهای اخیر سرمایه‌گذاران هم رفته‌رفته حمایت‌های قیمت را به سطوح بالاتر منتقل می‌کند؛ اتفاقی که در ادامه می‌تواند به ادامه‌داربودن روند صعودی منجر شود.

 

به گزارش کاین تلگراف، با وجود اینکه بیت کاین در هفته جاری با چند مقاومت مهم مواجه شده است، به نظر می‌رسد که قیمت آن به‌طور کلی شرایط خوبی دارد.

فیلب‌فیلب (Filbfilb)، تحلیلگر و بنیان‌گذار سایت دیسنتریدر (Decentrader) در ۲ مارچ (۱۱ حوت) تحلیل خود را از قیمت بیت کاین به‌روزرسانی کرد و به جمع افرادی پیوست که فکر می‌کنند روند این ارز دیجیتال در ادامه صعودی خواهد بود.

معامله‌گران دیگر به بالای ۴۰ هزار دالر فکر می‌کنند

قیمت بیت کاین در روز دوشنبه ناگهان افزایش یافت و فعالان بازار را شگفت‌زده کرد. حال به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال می‌خواهد خودش را به اوج‌های قیمتی ماه فیبروری (بهمن) برسد. با اینکه بیت کاین هنوز نتوانسته است این کار را انجام دهد، احساسات معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار سریعاً تغییر کرده و آنها واکنش بسیار خوبی به این اخبار نشان داده‌اند.

در این میان، فیلب‌فیلب فکر می‌کند عبور بیت کاین از میانگین متحرک (MA) ۵۰ روزه و یک سطح «مهم» هفتگی نشانه بسیار خوبی است. به‌نظر او، از این به بعد این سطوح می‌توانند به‌عنوان ناحیه حمایتی عمل کنند.

او در این باره گفته‌ است:

شرایط عمومی بیت کاین در اواسط هفته بسیار خوب به نظر می‌رسد. در نماهای طولانی‌مدت بازار این ارز دیجیتال، سطوح مهمی وجود دارد که در ادامه به چالش کشیده‌ می‌شوند.

اگر قیمت بیت کاین باز هم نزولی شود، احتمالاً این ارز دیجیتال در محدوده ۴۰,۷۷۰ دالر متوقف می‌شود و آخرین سطحی که کندل ۳ روزه قیمت در آن بسته می‌شود نیز احتمالاً «در پایین‌ترین سطح» در حوالی همین ناحیه خواهد بود.

فیلب‌فیلب درباره شرایط بین‌المللی گفته‌ است:

با توجه به درگیری‌های بین روسیه و اوکراین، شرایط جهان همچنان بی‌ثبات است و به‌معنای واقعی کلمه هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

تحلیلگران: بیت کوین الکنون ۴۰ هزار دلار را به یک حمایت تبدیل کرده است
نمودار قیمت بیت کاین به دالر؛ نمای یک‌هفته‌ای بازار.

با این حال، با وجود آشفتگی‌هایی که نظم بازارهای جهانی را از بین برده‌اند، عوامل متعددی نشان می‌دهند که وضع بیت کاین در حال بهبود است.

طبق گفته‌های جورین تیمر (Jurrien Timmer)، مدیر بخش اقتصاد کلان یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی به نام فیدلتی اینوستمنتز (Fidelity Investments)، بیت کاین و شرکت‌هایی که سهام آنها در بازار بورس عملکرد نزدیکی با این از دیجیتال دارند، ظاهراً در حال تشکیل الگوی «کف دوقلو» هستند.

اگر بیت کاین بتواند یک کف دوقلو ایجاد کند، اوج‌های آن در ماه فیبروری (دلو) باید به محدوده‌های حمایتی خوب و محکمی تبدیل شوند. این اوج‌های قیمتی کمی پایین‌تر از محدوده ۴۶,۰۰۰ دالر قرار دارند.

حمایت‌های قیمت رفته‌رفته بالاتر می‌روند

داده‌های موجود در دفتر سفارش صرافی بایننس نشان می‌دهد که در روزهای اخیر معامله‌گران نیز حرکات مثبت و خوش‌بینانه‌ای را آغاز کرده‌اند.

با رشد قیمت بیت کاین، تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال در سطوح بالاتر نیز رو به افزایش بوده و آن‌طور که پیداست سفارش‌های زیادی در سطح ۴۳٬۲۰۰ دالر ثبت شده است. در عین حال، معامله‌گران باید توجه کنند که ممکن است در محدوده ۴۵,۰۰۰ دالر فشار فروش این ارز دیجیتال افزایش یابد.

تحلیلگران: بیت کوین الکنون ۴۰ هزار دلار را به یک حمایت تبدیل کرده است
نقشه حرارتی از سفارش‌های ثبت‌شده در بازار «بیت کاین/ تتر» صرافی بایننس؛ (نقاط روشن‌تر به معنی حجم بیشتر سفارش‌های خرید در آن سطح است).

طبق داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode)، تقریباً همه افرادی که بیت کاین را در اوج ۶۹,۰۰۰ دالری ماه نوامبر (عقرب) خریده‌ بودند، پیش‌تر اقدام به فروش کرده‌اند و همین موضوع میل سرمایه‌گذاران برای خروج از بازار در ناحیه بین سطوح فعلی تا اوج تاریخی قیمت را کاهش می‌دهد.

این سایت در تحلیل هفتگی خود نوشته است:

در طی این ۲.۵ ماه نوسان محدود قیمت، مقدار زیادی از عرضه بیت کاین برای فروش وارد صرافی‌ها شد. سپس، خریدارانی که به بیت کاین اعتماد بیشتری داشتند، این مقدار عرضه‌شده را خریدند. شایان ذکر است که قیمت تمام‌شده این عرضه‌ها ممکن است بین محدوده ۲۹,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دالر متفاوت باشد. این مسئله نشان می دهد که بیت کاین مجدداً توزیع شده‌ و از سرمایه‌گذاران ضعیف به سرمایه‌گذاران قوی رسیده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *